Logistic League Sponsored by FESTO – Schedule

Results

Results of the Logistic Leagues Sponsored by FESTO can be found here.

Wednesday June 26

Technical Challenge – Navigation Task

10:00 Team Leuphana University Lüneburg
10:10 Team Carologistics RWTH Aachen
10:20 Team UVM Ingenieria Universidad del Valle de Mexico
10:30 Team TUMsBendingUnits TU Munic
10:40 Team Baby Tigers Ryukoku University, Japan

Qualification Round

14:00 Team Leuphana - Team robOTTO
14:30 Team Carologistics - Team GUC_ArtSapience
15:00 Team UVM Ingenieria - Team Solidus

Thursday June 27

Technical Challenge – Whack-a-Mole Task

9:00 Team TUMsBendingUnits TU Munic
9:10 Team Solidus HFT Mittelland, Swiss
9:20 Team UVM Ingenieria Universidad del Valle de Mexico
9:30 Team Carologistics RWTH Aachen
9:40 Team Baby Tigers Ryukoku University, Japan
9:50 Team Pollino University of Pécs, Hungary

Qualification Round

10:30 Team Pollino - Team TUMsBendingUnits
11:00 Team Leuphana - Team Baby Tigers
11:30 Team Carologistics - Team robOTTO
12:00 Team UVM Ingenieria - Team GUC_ArtSapience
12:30 Team Pollino - Team Solidus
14:00 Team TUMsBendingUnits - Team Baby Tigers
14:30 Team Leuphana - Team GUC_ArtSapience
15:00 Team Carologistics - Team Solidus
15:30 Team UVM Ingenieria - Team Pollino
16:00 Team robOTTO - Team Baby Tigers
16:30 Team Leuphana - Team TUMsBendingUnits
17:00 Team Carologistics - Team Pollino
17:30 Team Baby Tigers - Team GUC_ArtSapience
18:00 Team Solidus - Team TUMsBendingUnits

Friday June 28

Technical Challenge – Free Challenge

09:00 Team Carologistics RWTH Aachen
09:10 Team TUMsBendingUnits TU Munich
09:20 Team robOTTO University of Magdeburg

Qualification Round

10.00 Team Carologistics Team Baby Tigers
10:30 Team Leuphana - Team TUMsBendingUnits
11:00 Team UVM Ingenieria - Team robOTTO
11:30 Team Pollino - Team GUC_ArtSapience
12:00 Team Solidus - Team Baby Tigers
12:30 Team Leuphana - Team Carologistics
14:00 Team UVM Ingenieria - Team TUMsBendingUnits
14:30 Team Pollino - Team robOTTO
15:00 Team GUC_ArtSapience - Team Solidus
15:30 Team UVM Ingenieria - Team Leuphana
16:00 Team Carologistics - Team TUMsBendingUnits
16:30 Team robOTTO - Team Solidus
17:00 Team Leuphana - Team Pollino
17:30 Team Baby Tigers - Team GUC_ArtSapience

Saturday June 29

Qualification Round

9:00 Team GUC_ArtSapience - Team TUMsbendingUnits
9:30 Team UVM Ingenieria Team Baby Tigers
10:00 Team Leuphana -  Team Pollino
10:30 Team robOTTO -  Team TUMsbendingUnits
11:00 Team Carologistics -  Team UVM Ingernieria

Playoffs

13:30 Team Carologistics – Team robOTTO
14:15 Team Leuphana – Team TUMsbendingUnits
15:00 Team robOTTO – Team Leuphana
15:45 Team TUMsbendingUnits – Team Carologistics
16:30 Team TUMsbendingUnits – Team robOTTO
17:15 Team Leuphana – Team Carologistics

Sunday June 30

10:00 Small Final

11:30 Final

Teams will be published after the playoffs

Results of the Logistic Leagues Sponsored by FESTO can be found here.


2 reacties

  1. juni 28, 2013

    Felicito a los organizadores de RoboCup en Holanda; estoy interesado en saber los resultados finales del FESTO LOGISTICS, los van a publicar en su página y, a partir de qué hora puedo buscarlos?

    Muchas gracias.
    Alejandro Zárate.

Laat een reactie achter